Με τον Δήμαρχο Μεσσήνης Γιώργο Αθανασόπουλο συντάσσονται τρεις ακόμα εν ενεργεία πρόεδροι Κοινοτήτων του Δήμου.
Ο Παύλος Γρηγορόπουλος πρόεδρος της Κοινότητας Ανάληψης της Δ.Ε. Μεσσήνης, ο Γιώργος Αλεξανδρόπουλος πρόεδρος της Κοινότητας Δραΐνας της Δ.Ε.Τρικόρφου και ο Γιώργος Δρακόπουλος πρόεδρος της Κοινότητας Χαραυγής της Δ.Ε. Βουφράδος, αποφάσισαν να ταχθούν στο πλευρό του Δημάρχου και να συνεργαστούν δημιουργικά για το κοινό καλό, γνωρίζοντας τις ανάγκες της περιοχής του ο καθένας.
Ενώνουν τις δυνάμεις τους με τον κ. Αθανασόπουλο και με δουλειά και ταπεινότητα θα εργαστούν για τα καθημερινά ζητήματα της αυτοδιοίκησης.
![](https://dinamidimiourgias.gr/wp-content/uploads/2023/08/ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-300x190.jpg)
![](https://dinamidimiourgias.gr/wp-content/uploads/2023/08/ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΝΑΛΗΨΗ-300x201.jpg)
![](https://dinamidimiourgias.gr/wp-content/uploads/2023/08/ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΔΡΑΪΝΑ-300x202.jpg)